AK Parti, Samsun’da belediye başkan adaylarını belirledi

Yazar: Sorcerer Tarih: Ocak 18th, 2009

AK Parti’nin Samsun ilçe belediye başkan adayları belli oldu. Gazi ve Yeşilkent belediyelerinin bağlandığı İlkadım Belediyesi için Süleyman Kaldırım aday olarak gösterilirken, Atakum’da Adem Bektaş, Canik’te ise Osman Genç ile devam kararı alındı. 
  
Çok sayıda partilinin akın ettiği törene AK Parti Samsun Milletvekili Mustafa Demir, Ahmet Yeni, Fatih Öztürk ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yusuf Ziya Yılmaz da katıldı.

Törende konuşan AK Parti Samsun Milletvekili Mustafa Demir, iktidardaki başarısıyla Samsun’un çok önemli bir mevki ve mevziye sahip olduğunu söyledi. Aday belirleme sürecinde aday gösterilmeyerek gönül kırıklığı olan bazı aday adaylarının içlerindeki uhdeyi olumluya yorması gerektiğinin altını çizen Demir, “Koltuk bir tane. Halkımızın önüne geçebilecek bir aday çıkarttığımızda kazanamayacağımız hiç bir yer yok. Adaylarımız büyük bir sorumluluk aldılar. Şimdeden hayırlı olsun.” dedi.

AK Parti Samsun Milletvekili Fatih Öztürk ise 29 Mart yerel seçimlerindeki yarışın önemine dikkat çekti. Hizmeti tatmamış bölgelerde seçimin kazanılmasının milat olacağını bildiren Öztürk, tüm adayların birbiriyle kucaklaşarak çalışması gerektiğini vurguladı.

AK Parti Samsun Milletvekili Ahmet Yeni ise Samsun’un imar edilmesine kalınan yerden devam edeceklerini kaydetti.

Konuşmaların ardından AK Parti İl Başkanı Ali Akyüz, ilçe adaylarının isimlerini açıkladı. Buna göre AK Parti, Atakum’da Adem Bektaş, İlkadım’da Süleyman Kaldırım, Canik’te Osman Genç, Tekkeköy’de Hasan Togar, Çarşamba’da Hüseyin Dündar, Ayvacık’ta Mustafa Beril, Salıpazarı’nda Halil Akgül, Kavak’ta Bahri Kesici, Asarcık’ta İbrahim Yüce, Ladik’te Kemal Kaplan, Havza’da Murat İkiz, Vezirköprü’de İbrahim Sadık Enis, Ondokuzmayıs’ta Osman Topaloğlu, Bafra’da Zihni Şahin, Yakakent’te Radi Şen, Alaçam’da Şadi Uyar ve Terme’de de Ahmet Hamdi Yirmibeşoğlu ile yola devam dedi.
Kaynak : Zaman

Etiketler: , ,

3 Yorum - “AK Parti, Samsun’da belediye başkan adaylarını belirledi”

 1. KEMAL CUMR

  bizden 100 oy şefik yazgıya garanti verilecektir.başarılarını dilerim ve sağlam ,cumur,kudu,fırıncı,alkan ailesi oylarını şefik yazgıya verecektir

 2. ahmet kaynar

  LÜTFEN DİKKAT

  korkarım biz kavaklıları mhp felaket gaza getirdi ben yeni ayıldımbütün kavaklılarıda oyunun farkına varmalarını istiyorum lütfen necaattn beyin etrafındakılere bir bakın birde necaattin beye davranışlarına resmen adamı piyon olarak bize karşı kullanıyorlar bize de necaatin beyede yazık oluyor lütfen oyuna gelmeyin hüsrana uğrayacağız lütfen dikkat

 3. slm
  ben serkan
  ilkadım belediyesin de
  oturutorum
  benim babm yaklaşık 4,5 yıldan beri işsiz
  bunun sebebi süleyman kaldırımdır
  144 işciyi işinden etti
  biz okula harclıksız
  gittik
  vicdanı hiç sızlamadımı
  bize dedinki kimseyi işten çıkarmıcam siz bana oy verin diye ama şunu bilki allah sen den çıkarmasın bunun acısını yakınlarında çıkarsın SAMSUN GENÇLIK

Yorum Yap,Fikrini Paylaş!